رئیس شورای عالی بسیج حقوقدانان استان لرستان:

لزوم مسئولیت پذیری نسبت به گفتمان انقلاب اسلامی و بازخوانی اندیشه های امام خمینی (ره)

عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان گفت: نسبت به گفتمان انقلاب اسلامی و بازخوانی اندیشه‌های امام خمینی (ره) مسئولیت‌پذیر باشیم.

حجت‌الاسلام قاسم متقی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: آنچه که امام خمینی (ره) از ما انتظار دارد این است که راجع به اهداف و آرمان‌های گفتمان انقلاب اسلامی  مسئولیت‌پذیر باشیم ولازمه این مهم بازخوانی اندیشه‌های ایشان است.

وی با بیان اینکه یکی از مسائلی که در اندیشه امام راحل بسیار برجسته و پررنگ است و کسی نمی‌تواند این پررنگ بودن را نادیده بگیرد و کسی نمی‌تواند خود را پیرو امام بداند و به این موضوع توجه نکند، اعلام خطر اشرافی‌گری مسئولین نظام اسلامی است، ادامه داد: امام می‌فرمایند مادامی‌که مجلس و ارگان‌های دولتی و همه و همه از این طبقه متوسط و مادون متوسط تشکیل شود امکان ندارد هیچ قدرتی اوضاع انقلاب را به هم بزند.

متقی‌نیا با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرآیند تحقق را در۵ مرحله معرفی می‌کند، افزود: مرحله اول ایجاد انقلاب اسلامی با از بین بردن رژیم سابق،مرحله دوم ایجاد نظام اسلامی با تثبیت سازوکار قانونی نظام جدید، سومین مرحله ایجاد دولت اسلامی به معنای اینکه مسئولین سه قوه که شامل همه کارگزاران نظام می‌شود که بایستی یک سری ویژگی‌ها داشته باشند،  مرحله چهارم ایجاد کشور اسلامی و پنجمین مرحله ایجاد تمدن اسلامی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی فرمودند در دهه فجر باید گفته شودانقلاب اسلامی در در مرحله  سوم یعنی ایجاد دولت اسلامی است، بیان کرد: رهبر انقلاب فرموده‌اند در این مرحله مسئولین نظام اسلامی باید ویژگی‌هایی شامل انقلابی بودن، نقش آفرینی و اهمیت دادن به نقش آفرینی مردم برای انتخاب مسئولین انقلابی، تمسک به اهل بیت و توجه به سیره علوی امام علی(علیه السلام) داشته باشد.

وی گفت: همچنین رهبر معظم انقلاب فرمودند روح زندگی علوی که می‌خواهید مسئولین به سمتش بروند، تقوا، پارسایی، پاکدامنی، ترس از خدا و میل و شوق به مجاهدت در راه خداست.

متقی نیا با تاکید براینکه  مسئول دولت اسلامی باید اولین اولویتش رضای خدا باشد نه منافع خودش و خانواده و جناحش، افزود: این یک واقعیتی است که در دهه مبارک فجر باید به آن توجه کنیم و همچنین اندیشه امام راحل بازخوانی شود.

امام جمعه موقت خرم‌آباد در ادامه  با بیاناینکه مقام معظم رهبری بر ادامه مبارزه با مفاسد اقتصادی در قوه قضائیه و سایر ارگان‌ها تاکید داشتند، افزود: در این زمینه باید از ورود قوه قضائیه در مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی تقدیر و حمایت همه جانبه کرد که از آن جمله می‌توانبه ورود در مسئله حقوق‌های نجومی، فسادهای کلان و پرونده‌های سنگین اشاره کرد.

وی یادآور شد: البته انتظار هم همین است که در مبارزه بی امان با مفاسد اقتصادی جدی و سریع با رعایت استقلال و عدالت عمل کنند.

متقی‌نیا با اشاره به اینکه در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی به تعبیر مقام معظم رهبری باید با فساد مبارزه کرد و با ویژه خواری، و قاچاق باید مبارزه جدی بشود، به اقتصاد کشور ضربه می‌زند و ضررش هم به مردم می‌رسد وباید دست مفسد، دست سوءاستفاده‌چی، دست دور زننده و شکننده قانون بسته بشود، باید شکسته بشود، خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد این است، ما ضمن حمایت از قوه قضائیه امیدواریم این مسئله که مختص به تهران نیست در همه جا این مبارزه صورت بگیرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.