فرمانده سپاه لرستان

تقوا نقطه مقابل اشرافی گری است / ضرورت برخورد قاطع مبارزه با فساد

فرمانده سپاه  حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان  گفت : تقوا نقطه مقابل اشرافی گری است.

سردار مرتضی کشکولی صبح روز شنبه ۶/۹/۹۵ در اولین همایش (مبارزه با فساد و اشرافی گری ) بیان کرد اشرافی گری یک اجهاف در حق مردم محسوب میشود و در جامعه بازتاب منفی دارد.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم جامعه به  دو دسته جامع آرمانی و قرآنی و جامعه طاغوتی تقسیم شده است گفت : اشرافی گری نقطه مقابل سیره و توصیه پیامبر (ص) و قرآن است.سردار کشکولی با بیان اینکه بر اساس سخن امام (ره) باید اخلاق کاخ نشینی از ملت دور شود گفت : ریخت و پاش ها در بیت المال موجب  ایجاد مشوق برای دیگران میشود . وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید بدانند، مسئولیتی که بر عهده آنها بوده طعمه نیست بلکه امانتی است که بر عهده آنها قرار داده شده است گفت: متاسفانه معظلی که اکنون شاهد آن هستیم دعوا بر سر سمت هاست.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع)الرستان با تأکید بر اینکه تعداد کمی از مسئولان دچار خلق و خوی اشرافی گری هستند گفت:در جامعه اسلامی کم این هم زیاد است و نیاز است در این رابطه تذکر و برخورد جدی صورت گیرد.

سردار کشکولی با اشاره به پیامدهای اشرافی گری در جامع عنوان کرد : ایجاد شکاف در جامعه ، انحراف از مسیر حق ، ایجاد سستی و بی تفاوتی بین مردم ، سلب اعتماد عمومی از مسئولان ،سست شدن مبارزه با ظلم و ستم از  جمله  این پیامد ها است.

وی با تأکید بر اینکه احیا و ترویج امر به معروف و نهی از منکر ،نظارت همگانی ،تقویت روحیه انقلابی گری ، بها دادن به منتقدین ، ترویج گفتمان عدالت خواه و.... از عوامل ضد اشرافی گری در جامعه است گفت:باید برخورد قاطع با اشرافی گری در جامعه صورت گیرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.